W związku z wizytą polskiej pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w Chicago oraz "ze względu na bogate tradycje kulturowe i osiągnięcia polskiej społeczności" gubernator stanu Illinois Bruce Rauner ustanowił 19 maja dniem polskiego dziedzictwa w stanie.
Ponad 80 wydarzeń w 65 miastach i miejscowościach zaplanowano na najbliższe dni w ramach organizowanych przez ambasadę RP w Londynie obchodów Dni Polskiego Dziedzictwa. Imprezy są też okazją do świętowania stulecia polskiej niepodległości.
Konsulat Generalny RP w Toronto zachęca miejscową Polonię do wykorzystania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do organizowania wspólnych wydarzeń. Propozycje udziału w Dniach Polskiego Dziedzictwa można zgłaszać do końca lutego.
Polonijne organizacje, w ponad 30 brytyjskich miastach, obchodzą w weekend Dni Polskiego Dziedzictwa. Zorganizowano szereg wydarzeń, które podkreślają wkład Polaków w społeczeństwo, kulturę i gospodarkę Wielkiej Brytanii.
Polska flaga na ratuszu, uroczysty koncert i bankiet z udziałem lokalnych władz uświetniły we wtorek obchody Dnia Polskiego Dziedzictwa w Oksfordzie. "To symbol naszego przywiązanie do Europy, niezależnie od Brexitu" - powiedział szef Rady Miasta Bob Price.
Święto porównywalne z irlandzkim dniem św. Patryka chce wprowadzić do brytyjskich kalendarzy polska ambasada w Londynie. W pierwszy weekend po święcie 3 maja w Wielkiej Brytanii mają się odbyć pikniki z okazji Dnia Polskiego Dziedzictwa (Polish Heritage Day).