W Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie trwa wystawa "Ikonosfera Wyspiańskiego. Noc listopadowa w Łazienkach Królewskich", przygotowana z okazji 120. rocznicy wydania słynnego dramatu Stanisława Wyspiańskiego.
18 stycznia rozpoczyna się cykl „Ferie w Łazienkach Królewskich”. Do 2 marca odbędą się liczne koncerty i warsztaty plastyczne, ceramiczne, hafciarskie, przyrodnicze oraz teatralne. „Nasze propozycje są skierowane dla dzieci i młodzieży z całej Polski” - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Łazienek Królewskich, Agata Zawora.
W środę w Sali Balowej Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń "Dumni z Powstańców". Nagrodzono 20 kolejnych osób i instytucji. Wręczono je m.in. Magdzie Łucyan oraz Instytutowi Pamięci Narodowej.
W Sali Balowej Pałacu na Wodzie w stołecznym Muzeum Łazienki Królewskie odbyła się uroczystość wręczenia pierwszych 20 odznaczeń "Dumni z Powstańców". Z 200 zgłoszeń wybrano 20 osoby i instytucje zaangażowane w upamiętnienie Powstania Warszawskiego.
Przestrzeń Starej Oranżerii w warszawskich Łazienkach Królewskich na trzy dni wypełni się różami w niezliczonych barwach i odmianach. Wystawa „Royal Rose 2024” potrwa od 30 sierpnia do 1 września - poinformowała PAP rzecznik prasowy Muzeum Agata Zawora.
26 kwietnia w Łazienkach Królewskich rozpocznie się wystawa „Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego”. „Zanim powstał pałac Na Wyspie, były tam łaźnie, które zbudował” – powiedziała PAP rzeczniczka Muzeum Łazienki Królewskie Agata Zawora.
Muzeum Łazienki Królewskie uczci pamięć jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich architektów krajobrazu prof. Longina Majdeckiego. Po wojnie przez 20 lat kierował on zespołem, który odtworzył układ kompozycyjno-przestrzenny w łazienkowskim parku.