Mszą św. odprawioną w niedzielę w katedrze w Poznaniu zakończono peregrynację kopii Obrazu Jasnogórskiego w archidiecezji poznańskiej. Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej trwało od maja 2019 r. i było przerywane z powodu pandemii koronawirusa.
W sobotę wieczorem w Poznaniu rozpoczną się uroczystości zakończenia peregrynacji kopii Obrazu Jasnogórskiego w archidiecezji poznańskiej, których kulminacją będzie niedzielna msza św. Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej trwało od maja 2019 r.
Ks. Jan Glapiak został w niedzielę nowym biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. Hasłem jego posługi będą słowa „Ecce Mater tua”, czyli „Oto Matka twoja”. Papież Franciszek przydzielił mu stolicę tytularną Bisica.
Papież Franciszek mianował przewodniczącego referatu prawnego kurii metropolitalnej w Poznaniu ks. Jana Glapiaka biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. Jako stolicę tytularną otrzymał Bisica – podaje w poniedziałek nuncjatura apostolska.
Zakończyła się – współfinansowana przez UE – renowacja 10 drewnianych kościołów znajdujących się na terenie archidiecezji poznańskiej. Odrestaurowane zostały m.in. zabytkowe świątynie w Buku, Domachowie, Łomnicy, Obornikach i Słopanowie.
W Mochach (Wielkopolskie) wznowione zostanie we wtorek nawiedzenie kopii obrazu jasnogórskiego w archidiecezji poznańskiej. Peregrynację obrazu Matki Bożej zawieszono w marcu w związku z zagrożeniem koronawirusem.
Od wtorku w archidiecezji poznańskiej wznowione zostaje nawiedzenie kopii Obrazu Jasnogórskiego – podaje biuro prasowe poznańskiej kurii. Peregrynacja została zawieszona w marcu w związku z zagrożeniem koronawirusem, potrwa do maja 2021 r.
Informacje o tym, w jaki sposób przygotować się do celebracji Wielkiego Tygodnia i jak godnie świętować Wielkanoc znalazły się na stronie swietawdomu.pl. Uruchomienie serwisu jest inicjatywą archidiecezji poznańskiej w związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa.
W sierpniu oficjalnie otwarty zostanie kościół, szkoła i przychodnia na Madagaskarze – stworzone z okazji jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Chcieliśmy stworzyć coś, co upamiętni jubileusz, ale będzie też pomagało drugiemu człowiekowi – mówił ks. dr Dawid Stelmach.