Warsztaty o tematyce lotniczej i podróżniczej planują wspólnie organizować Biblioteka Kraków oraz Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w ramach podpisanej we wtorek umowy o współpracy. Instytucje te uruchomiły już Odlotową Bibliotekę z książkami m.in. o podróżach.
Stanisław Dziedzic - historyk literatury, publicysta, kulturoznawca, dyrektor Biblioteki Kraków, a wcześniej dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Krakowa został w środę pochowany na Cmentarzu Salwatorskim. "Żegnamy profesora Krakowa" - mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Katarzyna Maziarz i Małgorzata Zając odebrały we wtorek w Krakowie nagrodę Żółtej Ciżemki przyznawaną za najlepsze książki dla dzieci i młodzieży. Jury doceniło autorki za opowieść „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”.
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie uzyskał pozwolenie na budowę dotyczące rewitalizacji i adaptacji Zajazdu Kazimierskiego, w którym swoją siedzibę ma mieć Biblioteka Kraków. Na razie nie wiadomo, kiedy prace ruszą.
Zdjęcia osobistego fotografa byłego prezydenta Czech Vaclava Havla będzie można oglądać na wystawie w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Ekspozycja, której wernisaż odbędzie się w środę, zainauguruje „Wyszehradzkie lato z Biblioteką Kraków” .
Biblioteka i czytelnia powstaną jesienią przy dworcu głównym w Krakowie. Maksymalnie 15 tys. zbiorów mieścić się ma na parterze gmachu dworca PKP, gdzie tymczasową siedzibę administracyjną ma Biblioteka Kraków.
"Czas Literatury" – to tytuł nowego kwartalnika literackiego, który wydaje Biblioteka Kraków przy wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego. W pierwszym numerze znalazł się m.in. wywiad z Ryszardem Koziołkiem, esej Jacka Bocheńskiego, wiersze m.in. Beaty Bronakowskiej, Aldony Kopkiewicz i Zygmunta Ficka.
Biblioteka Kraków, która rozpoczęła działalność 1 stycznia 2017 r. jako samorządowa instytucja kultury, będzie miała siedzibę w tzw. zajeździe kazimierskim. Wstępny koszt remontu i dostosowania tej kamienicy na użytek Biblioteki Kraków to co najmniej 40 mln zł.