Rząd krajowy Bawarii postanowił we wtorek, że we wszystkich podległych mu urzędach będą przy wejściach wisieć krzyże - poinformował po posiedzeniu rządu premier krajowy Markus Soeder z bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU).
Urzędnicy przyznający zapomogi nakłaniali chrześcijan w ubogim chińskim powiecie, by zdjęli ze ścian swoich domów krzyże i wizerunki Jezusa oraz zastąpili je portretami prezydenta Xi Jinpinga – podał we wtorek hongkoński dziennik „South China Morning Post”.
Wyrok nakazujący usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II to nietolerancja; usiłowanie zepchnięcia religii katolickiej do getta - powiedział w wywiadzie udzielonym Katolickiej Agencji Informacyjnej przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
Nie ma przyzwolenia na usuwanie symboli innych religii z przestrzeni publicznej i nie powinno być takiego przyzwolenia także wobec symboli chrześcijaństwa - podkreślił wiceszef MSZ Jan Dziedziczak. Wolność i tolerancja powinny obowiązywać także wobec chrześcijan - dodał.
Radni powiatu sochaczewskiego przyjęli w poniedziałek stanowisko popierające działania premier Beaty Szydło w obronie pomnika św. Jana Pawła II we francuskiej miejscowości Ploermel i zadeklarowali jednocześnie możliwość jego przeniesienia do jednej z gmin regionu.
Dwa lata przed planowanym zakończeniem odbudowy w Berlinie zamku, dawnej siedziby pruskich władców, w stolicy rozgorzał spór o krzyż na zamkowej kopule. Lewica i Zieloni uważają, że chrześcijański symbol jest sprzeczny z misją obiektu - dialogiem kultur.