Wirtualną wystawę „Z albumu 105-latki” można oglądać na stronie internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (WBP) w Łodzi. Jak podkreślili jej twórcy, to przygotowana z okazji 105-lecia istnienia placówki podróż w czasie, która udowadnia, że miłość do literatury przetrwa różne zawirowania.
„Rzeczy pierwsze we Wrocławiu” to tytuł wirtualnej wystawy, opowiadającej o powojennym mieście, w którym życie od 1945 roku układali sobie Polacy przymusowo przesiedleni z dawnych Kresów II RP. Jak po wojnie ożywało miasto można zobaczyć na rzeczypierwsze.org.
Na platformie VirtuRama.pl można obejrzeć wystawę finalistów i laureatów VI edycji Konkursu Fotografii Teatralnej (KFT) – podaje na Facebooku Instytut Teatralny im. Zbigniewa. Raszewskiego (IT) w Warszawie. Ekspozycja będzie dostępna do 15 marca.
Książnica Cieszyńska, w stulecie podziału Śląska Cieszyńskiego, udostępniła wirtualną wystawę, prezentującą dzieje literatury polskiej na Zaolziu. Przez ten pryzmat przedstawia historię i kulturę zaolziańskich Polaków – podaje dyrektor placówki Krzysztof Szelong.
Otwarto retrospektywną wystawę 120 obrazów i 16 murali współczesnego artysty Krzysztofa Syrucia pt. „Proembrion’s Retrospective”. Pierwsza w Polsce ekspozycja stworzona na platformie do gier komputerowych dostępna jest na VRChacie.