Miasto zakończyło remonty kwater żołnierzy Wojska Polskiego, poległych w latach 1939-1945, którzy pochowani są na cmentarzach przy ul. Unickiej i Białej w Lublinie. Łączny koszt wykonanych prac to ponad 1,6 mln zł – podał w środę lubelski ratusz.
Jesienią zakończy się remont zabytkowego cmentarza z czasów I wojny światowej w Koszycach Małych (Małopolskie). Gmina Tarnów, na terenie której leży nekropolia, pozyskała dofinansowanie na zaplanowane prace w wysokości 70 tys. zł.
Zakończyła się renowacja polskiej nekropolii w Kidugali w Tanzanii – podaje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na odremontowanym Cmentarzu Uchodźców Polskich znajdują się groby osób ewakuowanych ze Związku Sowieckiego.
Po dwóch latach zakończyła się rewitalizacja cmentarza wojennego na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie. To miejsce spoczynku 440 Polaków zamordowanych przez hitlerowców w latach 1939–1941.
Cmentarz z czasów I wojny światowej w Woli Batorskiej (Małopolskie) przejdzie gruntowną rewitalizację. Będzie to możliwe dzięki środkom, które gmina Niepołomice pozyskała z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Zakończył się remont kwater wojennych i pomnika pomordowanych na cmentarzu na Firleju w Radomiu. Prace przeprowadzono w ramach projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego. Firlej to miejsce, w którym za okupacji zostało zamordowanych co najmniej 6 tys. osób.