21 barwnych plansz komiksowych składa się na prezentowaną w warszawskim Muzeum Woli wystawę pt. "Świadectwo Wola'44" autorstwa malarza Krzysztofa Bryckiego. Artysta zwizualizował relację swego ojca, który przeżył niemieckie ludobójstwo.
12 zeszytów składa się na nową serię komiksową instytut Pamięci Narodowej dla najmłodszych „Aga, Adam i Hamlet na tropie tajemnic”. „Zapraszamy do wspólnej podróży przez historię Polski w XX.” – zachęca IPN.
„Tajemnica miecza” – to tytuł pierwszego z serii komiksów przedstawiających historię Zamku Królewskiego na Wawelu. „Zależy nam, by za pośrednictwem odważnej formy wydawniczej docierać do jak najszerszej grupy odbiorców” – mówił we wtorek dyrektor instytucji Andrzej Betlej.
Powstał komiks opowiadający o życiu zesłańców wywiezionych na Syberię przez sowieckie władze w czasie II wojny światowej. W zamiarze twórców ma być on szczególnym upamiętnieniem dzieci, które trafiły ze swymi bliskimi na Sybir i dorastały w trudnych warunkach.
Czytanie udostępnionych przez Urząd Marszałkowski w Toruniu komiksów online jest jednym ze sposób na zajęcie czasu w trakcie trwania tzw. kwarantanny społecznej. Można dzięki nim poznać losy wybitnych postaci związanych z regionem, m.in. Mariana Rejewskiego, Jana Pawła II czy Edwarda Stachury.
Przybliżenie losów szefa "Muszkieterów" Stefana Witkowskiego i kobiety-szpiega Krystyny Skarbek, których ścieżki krzyżują się z legendą wywiadu AK Kazimierzem Leskim jest kanwą czwartej części fabularyzowanego komiksu Tobiasza Piątkowskiego i Marka Oleksickiego "Bradl".
Komiks „Wyrok” opowiada o żołnierzu Armii Krajowej, pułkowniku Jerzym Woźniaku. Był skazany na karę śmierci, zamienioną na dożywocie. Wyszedł na wolność w 1956 roku i w PRL był lekarzem. W wolnej Polsce kierował Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.