Stalin pokazał swoje prawdziwe intencje, a Związek Sowiecki, że w istocie niczym nie różni się od hitlerowskich Niemiec – pisał brytyjski dziennik „The Times” 18 września 1939 roku, informując o tym, że poprzedniego dnia sowieckie wojska wkroczyły na wschodnie tereny Polski.
Brytyjski dziennik "„The Times” zamieścił w poniedziałek obszerne wspomnienie o zmarłym pod koniec lipca w wieku 103 lat podpułkowniku Stanisławie Żurakowskim, jednym z ostatnich zdobywców Monte Cassino w 1944 r.
Fragment niezwykłej historii swoich rodziców, matki, którą uratował od śmierci w niemieckim obozie zagłady paszport od grupy Ładosia i ojca, przedsiębiorcy ze Lwowa, który trafił do sowieckiego gułagu, opisuje w sobotę w „The Times” publicysta tej gazety i członek Izby Lordów David Finkelstein.
Informując o filmie „Orzeł. Ostatni patrol” w reżyserii Jacka Bławuta, który niedługo będzie dostępny w serwisach streamingowych w Wielkiej Brytanii, brytyjski dziennik „Times” przypomniał przy okazji historię okrętu ORP Orzeł i tego tajemnicze zaginięcie.
Magdalena Abakanowicz, pionierka tkaniny artystycznej, zaprasza do fascynującej wędrówki przez świat, którym tkanina łączy się z czymś, co wydaje się być bajkowymi formami - pisze brytyjski dziennik "The Times" zapowiadając wystawę artystki w londyńskiej galerii Tate Modern.
Brytyjski dziennik „The Times” odnotował w środę znalezisko, o którym wcześniej informował Instytut Pamięci Narodowej. Jak wynika z odnalezionych dokumentów, w latach 60. przez niespełna rok przebywał w Polsce brytyjski agent o nazwisku James Bond.
Brytyjski dziennik „The Times” zamieścił w czwartek wspomnienie o zmarłym przed prawie dwoma miesiącami Krzysztofie Pendereckim, którego nazywa światowej sławy kompozytorem i dyrygentem ze skłonnością do korzystania z niezwykłych technik instrumentalnych.
Z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny w Europie brytyjski dziennik „The Times” przypomina losy trzech mniej znanych polskich lotników, którzy walczyli w szeregach Royal Air Force.
Matka Daniela Finkelsteina, brytyjskiego dziennikarza i publicysty „The Times” i członka Izby Lordów, została uratowana z Holokaustu dzięki fałszywemu paszportowi Paragwaju, dostarczonemu przez poselstwo w RP w Bernie w ramach akcji tzw. grupy Ładosia.