W berlińskim Centrum Dokumentacji otwarto wystawę fotograficzną o dawnych wschodnich terytoriach Niemiec, które od 1945 roku należą do Polski. Prace polskich i niemieckich fotografów pokazują przestrzeń pamięci, w której ściśle splatają się doświadczenia utraty, przybycia do obcego otoczenia i oswajania miejsc.
Tygodnik „Der Spiegel” pisze w piątek o wystawie, którą Niemcy upamiętniają swoich uchodźców z czasów II wojny światowej. Ekspozycja o ucieczce i wypędzeniu, która na etapie przygotowań wzbudzała wiele kontrowersji, ma pokazać m.in., że „Niemcy w wielu przypadkach byli także ofiarami II wojny światowej” – relacjonuje tygodnik.