Wystawę poświęconą najbardziej rozpoznawalnej broni świata, czyli karabinkowi automatycznemu Kałasznikowa, można oglądać od poniedziałku w Forcie Gerharda w Świnoujściu (Zachodniopomorskie).
Wszystkie limitowane egzemplarze replik legendarnego polskiego pistoletu Vis, które wystawiła na internetową aukcję Fabryka Broni „Łucznik” znalazły nabywców. Najwyższa cena za sztukę to 10 tys. 100 zł. Wkrótce na sprzedaż ma trafić kolejna partia radomskiej broni.
200 lat temu,19 lipca 1814 r., w Hartford w stanie Connecticut urodził się Samuel Colt, amerykański wynalazca i producent broni strzeleckiej. „Bóg stworzył ludzi, Colt uczynił ich równymi” – głosiło popularne amerykańskie powiedzenie.
Unikatowy egzemplarz przedwojennego polskiego pistoletu maszynowego Mors, znajdujący się do tej pory w zbiorach Muzeum Wojskowości w Budapeszcie, Węgrzy przekazali w środę Radosławowi Sikorskiemu. Pistolet trafi do Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Sikorski przebywa w stolicy Węgier z jednodniową wizytą w związku z symbolicznym przekazaniem Węgrom przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej. Roczna polska prezydencja w Grupie kończy się w czerwcu. 1 lipca przewodnictwo przejmują Węgry.