Senat poparł w czwartek ustawę, która zakłada, że od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej. Izba wyższa nie zaproponowała poprawek.
Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, zgodnie z którą od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej, która będzie przede wszystkim kształcić i szkolić żołnierzy - poinformowało CIR.
Zamiast Akademii Obrony Narodowej od 1 października br. ma zacząć działać Akademia Sztuki Wojennej – zakłada opracowany przez MON projekt ustawy, zamieszczony w czwartek na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Tego dnia szef MON wyznaczył nowego rektora AON.
Złote, Srebrne i Brązowe Szable otrzymali twórcy najlepszych filmów na zakończonym w sobotę Warszawie IV Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Platynową szablą za całokształt twórczości uhonorowano Tadeusza Konwickiego.
Mówi się wiele o rotmistrzu Pileckim, o innych bohaterach, których szczątki odnajdywane są na Powązkach, ale brakuje pokazania ich losów w filmie. Nadszedł czas, aby powstał film o czasach, gdy patriotów mylono z bandytami - powiedział PAP gen. Bogusław Pacek, rektor AON, w wywiadzie dla PAP. PAP: Akademia Obrony Narodowej stała się w tym roku współorganizatorem IV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Jakie były motywy tej decyzji?
Promocja historii za pomocą sztuki filmowej to główny cel IV Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych, który rozpocznie się w poniedziałek w stolicy. Zaprezentowanych zostanie ok. 70 filmów z 14 państw, m.in. z USA, Kanady, Kambodży, Iranu, Turcji i Niemiec. Projekcje będą odbywać się w klubie Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.