Poczta Polska upamiętni 35. rocznicę obrad Okrągłego Stołu i pierwszych częściowo wolnych wyborów emisją dwóch znaczków. Na jednym widnieje zdjęcie z obrad Okrągłego Stołu. Drugi przedstawia kartkę z kalendarza z 4 czerwca 1989 r.
4 czerwca 1989 r. przeprowadzono pierwszą turę wyborów do Sejmu i Senatu, na zasadach ustalonych podczas obrad Okrągłego Stołu; zakończyła się ona zwycięstwem „Solidarności”, którego konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
35 lat temu, 5 kwietnia 1989 r., po dwóch miesiącach rozmów, podpisano porozumienie zamykające obrady Okrągłego Stołu. Moment ten uznano później za symboliczny początek transformacji systemowej w Polsce i Europie Środkowej. Układ między władzami PRL a częścią opozycji do dziś wzbudza wiele dyskusji.
35 lat temu, 6 lutego 1989 r., w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie rozpoczęły się obrady okrągłego stołu. Porozumienia między opozycją solidarnościową a władzą, podpisane 5 kwietnia 1989 r., znacząco wpłynęły na upadek systemu komunistycznego i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, lecz również w całej Europie Środkowej.
6 lutego 1989 r. rozpoczęły się obrady okrągłego stołu, dzięki którym już cztery miesiące później zakończył się w Polsce okres władzy komunistycznej. Ale był to fakt ważny nie tylko nad Wisłą. Do końca roku dzięki inspirowanym nim podobnym „okrągłym stołom” w innych krajach bloku wschodniego komunizm zniknął z politycznej mapy Europy.
Opozycjonista, prawnik, sędzia, były wiceminister sprawiedliwości, prof. Adam Strzembosz odebrał w poniedziałek w Urzędzie Miasta Krakowa medal "Za mądrość obywatelską". Odznaczenie przyznała redakcja miesięcznika "Kraków".
Towarzystwo Przyjaciół I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhaji Media Kontakt oraz Kino Muranów zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego Magdaleny Łazarkiewicz zatytułowanego "NAUCZYCIEL".
MSZ chce wykorzystać przypadające w 2014 r. trzy rocznice - 25 lat od obalenia komunizmu, 15 lat członkostwa w NATO oraz 10 lat członkostwa w UE - do promocji Polski za granicą. Resort zamierza przeznaczyć na ten cel ponad 2 mln zł; zatrudni w tym celu agencję PR.