Gorzów Wlkp. w sobotę po raz 26. obchodzi Dzień Pamięci i Pojednania. To inicjatywa władz miasta i mieszkańców dawnego Landsberga nad Wartą (obecnie Gorzów). Ideą święta jest kultywowanie historii i przyjaznych stosunków między obecnymi i dawnymi mieszkańcami.
We wtorek w Gorzowie Wlkp. odbędą się obchody „Dnia Pamięci i Pojednania”. W ten sposób przypominana jest historia miasta i losów jego mieszkańców. 30 stycznia 1945 roku ówczesny Landsberg opuścili Niemcy, to także początek polskiego osadnictwa.
30 stycznia w Gorzowie Wlkp. obchodzony jest "Dzień Pamięci i Pojednania" - święto przypominające opuszczenie miasta przez Niemców i początek osiedlania się polskich osadników. Jest to także wyraz przyjaźni i współpracy dawnych i obecnych mieszkańców miasta.
30 stycznia to ważny dzień w historii Gorzowa Wlkp. Tego dnia 1945 roku ówczesny Landsberg opuścili jego mieszkańcy, to także początek polskiego osadnictwa. Te wydarzenia przypomina obchodzony w tym mieście "Dzień Pamięci i Pojednania".
W Gorzowie Wielkopolskim w czwartek i piątek odbędą się uroczystości związane z obchodzonym w tym mieście od 20 lat „Dniem Pamięci i Pojednania”. 30 stycznia to symboliczna data, która oznacza opuszczenie miasta przez Niemców i początek polskiego osadnictwa.