Kultura i sztuka po 1989 roku

26.08.2016 aktualizacja 30.08.2016

156 najlepszych zdjęć w Łódzkiej Galerii

Skopje (Macedonia), luty – grudzień 2015 r. Fot. Michał Siarek, freelancer, 3.miejsce / Kultura i Sztuka / fotoreportaż Skopje (Macedonia), luty – grudzień 2015 r. Fot. Michał Siarek, freelancer, 3.miejsce / Kultura i Sztuka / fotoreportaż

W najbliższy piątek o godz. 18.00 w Galerii FF w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć laureatów 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wśród 156 prezentowanych zdjęć jest również fotoreportaż łódzkiego laureata konkursu - Michała Siarka.

Nagrodzone w tym roku zdjęcia to najważniejsze wydarzenia z życia społecznego i politycznego, które towarzyszyły nam w minionym roku. Wśród nich znalazły się m.in. wybory parlamentarne i prezydenckie, wątki migracyjne, a także zwykła polska codzienność przedstawiona przez Joannę Mrówkę na tegorocznym Zdjęciu Roku.

Na uwagę zasługuje również wyjątkowy fotoreportaż Michała Siarka zrobiony w Macedonii, który zajął 3 miejsce w kategorii Kultura i sztuka.

Cały artykuł na rp.pl

Źródło: rp.pl

Na zdjęciu: W 2010 r. rząd Republiki Macedonii rozpoczął przebudowę kraju, by nawiązać do antycznego dziedzictwa. Aleksandra Wielkiego obwołano ojcem narodu. Współczesna Macedonia to postjugosłowiański satelita, silnie skonfliktowana z Grecją o historię. Skopje (Macedonia), luty – grudzień 2015 r.
Foto: Michał Siarek, freelancer, 3.miejsce / Kultura i Sztuka / fotoreportaż

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL