Kultura i sztuka po 1989 roku

29.03.2016 aktualizacja 19.07.2016

Tajemnicze siły artystki. Wystawa Angeliki Markul w CSW

Źródło: Fotorzepa/ Monika Kuc Źródło: Fotorzepa/ Monika Kuc

Angelika Markul łączy pasję odkrywania zagadkowych zjawisk ze sztuką. Mieszka i tworzy w Paryżu, a przygotowując nowe prace podróżuje do odległych zakątków ziemi.

Instalacje, które prezentuje na wystawie  „To, co stracone, jest na początku”  w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie są efektem podróży do Japonii, Chile, Meksyku. To, co tam zobaczyła, połączyła z własną fantazją. I przeobraziła w monumentalne obrazowo-dźwiękowe instalacje.

Czytaj więcej na rp.pl

Źródło: rp.pl

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL