Kampania 1939

01.09.2017

MKiDN: list wicepremiera Glińskiego do uczestników obchodów Dnia Weterana

- MKiDN informuje:

Szanowni Państwo,

Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej zasługuje na szczególnie godne i uroczyste upamiętnienie, przypada bowiem w 78. rocznicę niemieckiej agresji na Polskę. Agresja ta, tragiczna i bolesna dla całego Narodu Polskiego, była wydarzeniem, które zaważyło na losach nie tylko milionów Polaków, ale i historii całego świata.

Szanowni Państwo,

Czcząc pamięć poległych na wojennych frontach i pomordowanych polskich żołnierzy, czując dumę z ich siły i męstwa, złóżmy im hołd za odwagę i poświęcenie oraz nadzieję, którą dali, podejmując wyzwanie w nierównej walce o suwerenną i niepodległą Ojczyznę.

Szanowni Weterani,

Spotykając się dziś, w dniu Waszego święta, składamy Wam hołd oraz wyrazy najwyższej wdzięczności za Waszą patriotyczną postawę. Ofiara, którą ponieśliście, odwaga, którą wykazaliście oraz poświęcenie, na które się zdecydowaliście, zasługuje na nasz najwyższy podziw i uznanie. To dzięki Wam bowiem, nasza umiłowana Ojczyna odzyskała utraconą wolność.

To dzięki świadectwu Waszego życia podtrzymywana jest pamięć o bohaterach walk o niepodległą Polskę. Wasze życie jest dla nas najlepszą lekcją historii i patriotyzmu oraz inspiracją do dalszego działania na rzecz suwerennej Polski. Przyjmijcie nie tylko od tu zgromadzonych, ale i wszystkich, którzy dzięki Wam mogą cieszyć się życiem w wolnej Polsce, wyrazy najgłębszego szacunku i życzenia pomyślności i wielu lat w zdrowiu, byście mogli jak najdłużej krzewić patriotyczną postawę wśród młodego pokolenia. Dla tego pokolenia pozostaniecie niedoścignionych wzorem do naśladowania i powodem do dumy.

Do uczestników obchodów Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej w 78. rocznicę niemieckiej agresji na Polskę.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ nmk/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL