Europa i świat po 1989 roku

11.01.2018

Papież Franciszek spotka się w Chile z ofiarami reżimu A. Pinocheta

Papież Franciszek spotka się w Chile z ofiarami reżimu Augusto Pinocheta - poinformowano w czwartek w Watykanie podczas briefingu na temat papieskiej wizyty w tym kraju i w Peru, rozpoczynającej się w poniedziałek. Nie wyklucza się też spotkania z ofiarami pedofilii.

Watykański rzecznik Greg Burke powiedział dziennikarzom, że w czasie wizyty w chilijskim mieście Iquique na północy Franciszek spotka się 18 stycznia po mszy z dwiema ofiarami dyktatury Augusto Pinocheta i prześladowań w latach 70. Papież dostanie od nich list. Nie podano żadnych innych szczegółów.

Burke’a pytano także o to, czy w trakcie swej podróży Franciszek spotka się z ofiarami pedofilii w Kościele. Zarówno w Chile, jak i w Peru doszło, jak się przypomina, do tego skandalu.

„Nie ma tego w programie, ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe” - odpowiedział dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

„To ważny tam temat” - dodał Greg Burke. Podkreślił zarazem, że takie spotkania mają charakter prywatny.

Papież będzie w Chile od 15 do 18 stycznia, a następnie uda się do Peru, gdzie pozostanie do 21 stycznia. (PAP)

sw/ mc/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL