Polska po 1989 roku

15.07.2018

Premier weźmie udział w odsłonięciu pomnika L.Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej w Kraśniku

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę będzie uczestniczył w uroczystości odsłonięcia pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej w Kraśniku (woj. lubelskie) - poinformowało CIR.

Uroczystość poprzedzi msza święta w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku, która rozpocznie się o godz. 13.

Odsłonięcie pomnika upamiętniającego b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiary katastrofy smoleńskiej zaplanowano na godz. 14 na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Balladyny. Podczas uroczystości przewidziane jest wystąpienie szefa rządu.

Pomnik śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej – autorstwa kraśnickiego rzeźbiarza Andrzeja Krawczaka - składa się z dwóch części. Na jednej umieszczony jest krzyż i tablica, na której wypisano nazwiska wszystkich ofiary katastrofy smoleńskiej. Drugą cześć stanowi rzeźba postaci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.    (PAP)

agzi/ ren/ mrr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL