Polska po 1989 roku

06.04.2018

Prezydent i premier wezmą udział w odsłonięciu tablicy Lecha Kaczyńskiego w Sejmie

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki wezmą udział w uroczystości odsłonięcia w Sejmie tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu. Uroczystość zaplanowano na poniedziałek na godz. 12.

Tablica będzie się znajdowała w hallu przy głównym wejściu do Sejmu, na ścianie po prawej stronie schodów prowadzących do Sali Posiedzeń.

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu, uroczystość zaplanowana jest na godzinę 12.

Według komunikatu CIS udział w uroczystości zapowiedzieli najwyżsi rangą urzędnicy państwowi: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, a także marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński oraz Stanisław Karczewski.

"Odsłonięcie tablicy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Sejmie jest częścią obchodów ósmej rocznicy tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia. To bardzo ważne wydarzenie dla parlamentu, z którym jako wieloletni poseł i senator był on związany" - powiedział PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie samolotu Tu-154M wiozącego polską delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka, politycy, wojskowi, duchowni, kombatanci i przedstawiciele Rodzin Katyńskich.(PAP)

autor: Aleksandra Rebelińska

reb/ par/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL