Europa i świat po II wojnie światowej

13.03.2013 aktualizacja 14.07.2016

Wybór nowego papieża obwieścił w Krakowie dzwon "Zygmunt"

W Krakowie wybór nowego papieża obwieścił dzwon "Zygmunt", którego dźwięk rozbrzmiewa w szczególnie ważnych dla Polski i świata momentach. Dzwonnicy rozkołysali znajdującego się w katedrze na Wawelu Zygmunta po godzinie 20. "Dzwonimy, bo to historyczna chwila. Mamy nadzieję, że Ojciec Święty będzie pamiętał o Polakach i wkrótce do nas przyjedzie. Czekamy na niego i będziemy mu dzwonić" - powiedział PAP jeden z dzwonników Marcin Biborski.

"Zygmunt" witał Jana Pawła II przy każdej jego wizycie w Krakowie, bił też 2 kwietnia 2005 r. na wieść o jego śmierci. Głos dzwonu rozległ się nad Krakowem także po wyborze Benedykta XVI.(PAP)

wos/ pz/ jra/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL