Do 5 września można przesyłać zgłoszenia do pilotażowej edycji programu „Zagraj to!" Instytutu Adama Mickiewicza. Program skierowany jest do przedstawicieli branży muzycznej, którzy pragną rozwijać współpracę międzynarodową i zaprezentować się międzynarodowej publiczności.
"Zagraj to!" skierowany jest zarówno do artystów, jak i menadżerów, promotorów związanych z polską muzyką reprezentującą takie gatunki jak pop, rock, jazz, alternatywa, elektronika, muzyka taneczna, metal, muzyka eksperymentalna, folk, muzyka tradycji i źródeł.
W ramach pilotażowej edycji programu ubiegać się można o dofinansowanie w dwóch kategoriach naboru otwartego. Pierwsza skierowana jest do menadżerów muzycznych, promotorów i wydawców muzycznych planujących nawiązanie i rozwój kontaktów za granicą na rzecz reprezentowanego artysty. Aplikujący ubiegać się mogą o wsparcie na pokrycie kosztów związanych z udziałem w targach i konferencjach, takich jak koszty akredytacji i noclegu. Celem programu jest zaktywizowanie i wsparcie menadżerów i promotorów, którzy chcą promować swoich artystów za granicą, rozszerzać swoją sieć dystrybucji, podejmować współpracę z międzynarodowymi partnerami i przede wszystkim - mają przemyślaną wizję kariery artysty lub firmy, którą reprezentują.
Druga skierowana jest do artystów i managerów mających już sprecyzowaną wizję i przygotowany plan działania na rynkach zagranicznych. Dofinansowanie obejmuje wsparcie finansowe Instytutu zaplanowanych tras koncertowych, prezentacji na zagranicznych festiwalach, konferencjach i targach, jak również działań promocyjnych za granicą. Od zgłaszających wymagany jest wkład finansowy w wysokości min. 20 proc. wartości wnioskowanego wsparcie instytutu.
Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz kosztorys, dostępne na stronie internetowej www.iam.pl i wysłać je na adres: mhajduk@iam.pl do dnia 5 września 2016 roku.
Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 15 września roku na stronie www.iam.pl.
Wszystkie otrzymane aplikacje do pilotażowej edycji programu zostaną poddane ocenie merytorycznej przez zespół ekspertów Instytutu Adama Mickiewicza. W kolejnych edycjach skład ten zostanie rozszerzony o ekspertów ze środowiska międzynarodowego. Kolejny nabór planowany jest jesienią 2016 roku.(PAP)
aszw/ mow/