Religia

28.04.2019

Przewodniczący KEP złożył wiernym Kościoła prawosławnego życzenia świąteczne

Niech radość i nadzieja, płynące z faktu zmartwychwstania Chrystusa, wypełniają życie wszystkich wiernych, a triumf Wielkiej Nocy niech oświeca każdą, nawet najtrudniejszą sytuację, którą przynosi codzienność – napisał przewodniczący KEP Stanisław Gądecki w liście do zwierzchnika Kościoła prawosławnego w Polsce metropolity Sawy.

Z okazji obchodzonego w Kościele prawosławnym w niedzielę Święta Zmartwychwstania Pańskiego abp Gądecki życzył wiernym Kościoła prawosławnego w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce "sił do głoszenia Ewangelii i dzielenia się ze wszystkimi radością paschalną".

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce abp Gądecki w liście do metropolity Sawy złożył wszystkim członkom Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, duchownym oraz wszystkim wiernym jak najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

W liście z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego polscy biskupi prawosławni napisali: "Paschalna noc jest świadectwem, że Chrystus żyje, a wraz z Nim żyjemy i my +oświecając się Jego triumfem+”

"Życzę, aby radość i nadzieja płynące z faktu zmartwychwstania Chrystusa wypełniały życie Waszej Eminencji i wszystkich wiernych, a triumf Wielkiej Nocy oświecał każdą, nawet najtrudniejszą sytuację, którą przynosi codzienność. Niech nie zabraknie sił do głoszenia Ewangelii Zmartwychwstania i dzielenia się radością paschalną ze wszystkimi, którzy trawieni są przez beznadzieję mroków nocy. Niech udział w śmierci i zmartwychwstaniu Pana, zaowocuje odwagą umierania dla świata i życia dla Boga" - napisał w liście przewodniczący Episkopatu Polski. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ skr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL