Religia

22.03.2018

W weekend Światowe Dni Młodzieży w diecezjach

Spotkania modlitewne, koncerty i świadectwa, a nawet gry miejskie będą towarzyszyły 33. Światowym Dniom Młodzieży, które w weekend odbędą się we wszystkich polskich diecezjach - poinformowało w komunikacie przesłanym PAP biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Jak zaznaczyli autorzy komunikatu, każda Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku będzie obchodzony pod hasłem "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga".

Hasło to - jak podkreślił cytowany w komunikacie papież Franciszek - odnosi się do powołania, czyli bycia wezwanym przez Boga po imieniu, na wzór Maryi. Temat powołania i związanych z nim niepokojów młodego pokolenia papież podjął także w tegorocznym orędziu na ŚDM, w którym jako środek zaradczy zaproponował młodym "rozeznanie".

Tegoroczne obchody ŚDM w diecezjach rozpoczną się już w piątek w Krakowie, gdzie odbędzie się trzydniowe Forum Młodych. Natomiast w Radymnie uczestnicy 15. Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej wysłuchają m.in. muzycznej opowieści o rodzinie Ulmów oraz koncertu zespołu TGD.

Młodzi z archidiecezji warszawskiej zbiorą się w sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej na wspólnej modlitwie oraz koncercie zespołu "Mocni w Duchu". Spotkaniu będą towarzyszyły "Targi Wspólnot Młodzieżowych". W Częstochowie natomiast niedzielną mszę św. w katedrze poprzedzi program ewangelizacyjny przygotowany przez grupę "Wyrwani z niewoli".

W Białymstoku w sobotę odbędzie się gra miejska, której uczestnicy podzieleni na grupy, przechodząc przez poszczególne punkty miasta i rozwiązując przygotowane łamigłówki, poznają postać patrona młodzieży św. Stanisława Kostki. Z okazji obchodzonego w Kościele w Polsce roku tego świętego podczas Niedzieli Palmowej w Płocku bp Piotr Libera przekaże delegacji młodzieży obraz z relikwiami św. Stanisława, które będą nawiedzały parafie diecezji płockiej. Relikwie św. Stanisława Kostki będą również obecne podczas spotkań młodych w innych diecezjach.

Obchody diecezjalne to przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Panamie, które są zaplanowane na 22 stycznia 2019 roku.(PAP)

autor: Iwona Żurek

iżu/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL