Kultura i sztuka po 1989 roku

10.11.2017

Zmiany w organizacji wydarzeń podczas Imienin ulicy Św. Marcin w Poznaniu

W związku z prognozami i ostrzeżeniami IMGW o nadchodzących silnych wiatrach i deszczach, władze miasta i CK Zamek podjęły decyzję o zmianach w organizacji wydarzeń podczas sobotnich Imienin ulicy Św. Marcin.

11 listopada, w Święto Niepodległości, w Poznaniu od ponad 20 lat świętowane są także Imieniny ulicy Święty Marcin. Z tej okazji odbywają się m.in. kiermasze z tradycyjnymi rogalami świętomarcińskimi, koncerty i pokazy sztucznych ogni. Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury Zamek, mieszczące się przy świętującej imieniny ulicy.

Jak poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa CK Zamek Martyna Łokuciejewska, "w związku z prognozami i ostrzeżeniami IMGW o nadchodzących silnych wiatrach i deszczach, w trosce o bezpieczeństwo uczestników obchodów Imienin ulicy, we współpracy z Urzędem Miasta Poznania, podjęliśmy decyzję o zmianach w organizacji wydarzeń podczas Imienin ulicy Św. Marcin".

Jak tłumaczyła, "ze względu na trudne warunki pogodowe został odwołany pokaz sztucznych ogni, wieczorne koncerty przeniesione zostaną do Sali Wielkiej CK Zamek, a program +Obywatel Święty Marcin+ zamiast na placu Mickiewicza, odbędzie się w Kinie Pałacowym i Atrium CK Zamek".

Pozostałe elementy planu obchodów nie ulegną zmianie. Tradycyjny korowód ze Świętym Marcinem na koniu odbędzie się, choć w tym roku ze względu na remont ulicy jego trasa będzie przebiegać od ronda Kaponiera do ul. Kościuszki a tradycyjne przekazanie kluczy Świętemu przez prezydenta Poznania odbędzie się tradycyjnie przez Zamkiem.

Łokuciejewska podkreśliła, że Imieniny ulicy Święty Marcin to "najradośniejsze obchody Święta Niepodległości, wyjątkowy dzień dla naszego miasta, jednak bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze".

Ulica Święty Marcin to jedna z głównych arterii miasta. Swoją nazwę zawdzięcza osadzie zwanej Świętym Marcinem, która została przyłączona do Poznania pod koniec XVIII wieku. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/aszw/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL