PRL

29.10.2011 aktualizacja 11.08.2016

Debata oksfordzka – „Gospodarka PRL. Czas sukcesu, czas porażki?”

3 listopada  2011 r. o godz. 11.00 w Muzeum Śląskim w Katowicach (al. W. Korfantego 3) odbędzie się Debata oksfordzka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego  im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie oraz Zespołu Szkół Społecznych im. Wspólnej Europy w Żorach na temat: „Gospodarka PRL. Czas sukcesu, czas porażki?”

Czy gospodarka nakazowo-rozdzielcza, wielkie budowy socjalizmu, kolektywizacja wsi, reglamentacja, bitwa o handel, centralne planowanie gospodarcze, RWPG były skutecznymi narzędziami w walce o cywilizacyjny rozwój Polski? Czy może miały na celu objęcie kontrolą władzy wszelkiej działalności wytwórczej i likwidację samodzielności ekonomicznej obywateli? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy najbliższej debaty, a w roli ekspertów wystąpią Jacek Filus (Polskie Radio Katowice) oraz Jarosław Racięcki (Muzeum Śląskie).

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL