PRL

07.11.2011 aktualizacja 11.08.2016

Gra symulacyjna „Opór. Społeczeństwo polskie wobec reżimu komunistycznego”

9 listopada 2011 r. odbędą się zajęcia „Opór. Społeczeństwo polskie wobec reżimu komunistycznego”.

Gra symulacyjna – propozycja dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Kilka grup polskiego społeczeństwa zamierza przeciwstawić się komunistycznemu reżimowi. Każda z nich robi to na swój sposób, zależny od wieku, możliwości i chęci działania. Ich pracy przeszkadza „Służba Bezpieczeństwa”, nieustannie obserwując, inwigilując, wykorzystując do tego „tajnych współpracowników”. Kieruje nią „Szef SB”, który co jakiś czas dokonuje aresztowań i przesłuchań działaczy.

Proponowana metoda pomaga uczniom poznać realia i sposób działania grup polskiego społeczeństwa, które zdecydowały się przeciwstawić komunistycznemu reżimowi. Na podstawie tekstów źródłowych i materiałów pomocniczych uczniowie wykonują wyznaczone zadania, w czym przeszkadza im jedna z grup, grająca „SB”.

Gra przeznaczona jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Trwa od 1,5 do 2 godzin zegarowych (2-3 godziny lekcyjne).

Informacje i zgłoszenia:
Zofia Fenrych, tel. (91) 312 94 08, e-mail: zofa.fenrych@ipn.gov.pl

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL