Kultura i sztuka po 1989 roku

06.01.2019

Koncert „Betlejem w Polsce” w poznańskiej Arenie

Ponad 30 artystów wystąpi w środę w poznańskiej Arenie w koncercie „Betlejem w Polsce 2019”. Część dochodu z wydarzenia zostanie przekazana na działania Caritas.

Jak tłumaczył Paweł Pomin z poznańskiego Caritas, artyści wykonają w Poznaniu kolędy z różnych stron świata. Znajdą się wśród nich trakcyjne bożonarodzeniowe utwory z: Polski, Armenii, krajów arabskich, a także kompozycje: serbskie, norweskie, niemieckie, hebrajskie, etiopskie oraz stworzone przez kanadyjskich Indian.

Przed publicznością wystąpi łącznie pod 30 artystów, wśród nich m.in. Kamil Bednarek, Bovska, Dawid Kwiatkowski, Grażyna Łobaszewska, Kapela Maliszów, Atom String Quartet, czy. Fanfara Moldova.

Organizatorzy wydarzenia wskazali, że poprzednie dwie edycje trasy Betlejem w Polsce obejrzało ok. 126 tys. widzów. Tegoroczną trasę zapowiada specjalny album "Jak w Betlejem", zawierający kolędy i pieśni bożonarodzeniowe, pochodzące z różnych epok, kultur i stron świata.

"Usłyszymy tu artystyczne perełki, na przykład starą hebrajską pieśń szabatową, kolędę starogrecką, czy też kolędy: węgierską i czeską. Historyczne i współczesne utwory, w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich, stanowią o oryginalnym zróżnicowaniu płyty: każdy słuchacz odnajdzie tutaj taką tonację, jaka najbardziej odpowiada jego sposobowi przeżywania Świąt Bożego Narodzenia" – podkreślili wydawcy albumu.

Dochód z trasy koncertowej Betlejem w Polsce 2018/2019 oraz e-sprzedaży albumu "Jak w Betlejem.Live" zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących; w tym na działania Caritas.

Tegoroczny koncert "Betlejem w Polsce 2019" w Poznaniu odbędzie się w środę w hali Arena. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ mrr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL