Polacy na frontach II wojny światowej

28.03.2019 aktualizacja 30.03.2019

„Pancerne skrzydła” w Królewskim Muzeum Sił Zbrojnych Brukseli

Projekt graficzny baneru z generałem Maczkiem w Tielt promujący wystawę w internecie (Proj. Ewa Świder-Grobelna) Projekt graficzny baneru z generałem Maczkiem w Tielt promujący wystawę w internecie (Proj. Ewa Świder-Grobelna)

Do końca tego tygodnia można oglądać prezentowaną w Royal Museum of the Armed Forces wystawę pt. „Pancerne skrzydła”

Artykuł

Wystawa była prezentowana wcześniej w Warszawie oraz w Muzeum II Wojny Światowej. Do końca roku wystawa będzie jeszcze eksponowana  w 7 innych miastach i miasteczkach we Flandrii, które zostały wyzwolone przez dywizję pancerną gen. Maczka spod okupacji hitlerowskiej (m.in. Poperinge, Roeselare, Tielt, Adegem, etc).

Wystawa porusza ważny temat. Jest także promocją polskiej historii militarnej i waleczności 1 dywizji pancernej ukazanej przez pryzmat zwycięzców oraz entuzjastycznego witania polskich wyzwolicieli przez ludność Flandrii.

Źródło: Ambasada RP w Brukseli
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL