Polska po 1989 roku

09.11.2017 aktualizacja 12.11.2017

Projekt Karol Wojtyła Fellowship Pamięć i tożsamość. Historia Polski oczami Jana Pawła II

12.10.2017 - 01.12.2017 Karol Wojtyła Fellowship – Pamięć i Tożsamość Karol Wojtyła Fellowship – Pamięć i Tożsamość

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza studentów, nauczycieli i młodych liderów życia społecznego do udziału w projekcie Karol Wojtyła Fellowship – Pamięć i Tożsamość. Projekt poświęcony budowaniu wiedzy, kompetencji i świadomości tożsamości narodowej odbędzie się w dniach 12 października – 1 grudnia 2017 w Warszawie.

W programie: cykl popołudniowych wykładów, konwersatoriów poświęconych kluczowym momentom z życia Państwa i Narodu oraz warsztatów praktycznych.

Zajęcia poprowadzą specjaliści:

Prof. Jan Żaryn

Prof. Wojciech Roszkowski

Ks. prof. UKSW Jacek Grzybowski

Prof. UKSW Monika Przybysz

Prof. Marek Barański

Dr hab. Paweł Skibiński

Dr Łukasz Michalski

Dr Wojciech Kozłowski

Mgr Małgorzata Żaryn

Mgr Karol Mazur

Mgr Michał Zarychta

Mgr Marta Dzienkiewicz

Projekt Karol Wojtyła Fellowship Pamięć i Tożsamość wpisuje się w cykl przygotowań do obchodów 100-letniej rocznicy odzyskania Niepodległości poprzez budowanie wiedzy, kompetencji i świadomości tożsamości narodowej. Bazuje na ideach tutoringu i wymiany szeroko stosowanych na najlepszych zagranicznych uczelniach. Projekt angażuje wybitnych dydaktyków, ekspertów z różnych polskich instytucji. Umożliwia kontakt młodych ludzi, nauczycieli i studentów z autorytetami z dziedziny myśli Jana Pawła II oraz historii Polski.

Więcej informacji: www.centrumjp2.pl

Zgłoszenia można wysyłać do 10 października 2017.

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy: Muzeum Historii Polski

Patronat: Muzeum Powstania Warszawskiego, Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego, Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki

Patronat medialny: dzieje.pl, historykon.pl

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Źródło: Centrum Myśli Jana Pawła II

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL