Polska po 1989 roku

25.04.2019 aktualizacja 26.04.2019

Wystawa „Ojcowie Założyciele UE”

30.04.2019 - 24.05.2019 Wystawa „Ojcowie Założyciele UE” Wystawa „Ojcowie Założyciele UE”

15 lat temu Polska stała się częścią europejskiej wspólnoty. Czym jest owa wspólnota? Jakie są jej duchowe korzenie? O tym wszystkim opowiada wystawa „Ojcowie Założyciele UE”, przygotowana przez Narodowe Centrum Kultury.

Od 30 kwietnia do 24 maja wystawę będzie można zobaczyć w Warszawie w przestrzeni otwartej Krakowskiego Przedmieścia, nieopodal galerii NCK Kordegarda i siedziby Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wernisaż 30 kwietnia, o godz. 12. Od 30 kwietnia do 6 maja ekspozycja prezentowana będzie również nieopodal wejścia do Łazienek Królewskich, od strony Alej Ujazdowskich.

„Ojcowie Założyciele UE” to wystawa do bezpłatnego pobrania, opowiadająca o ideach i wizjonerach, których myśli i spory leżały u podstaw stworzenia wyjątkowego projektu europejskiej wspólnoty. „Ojcowie Założyciele UE” to projekt edukacyjny, nawiązujący do 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ekspozycja powstała z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury. Autorem scenariusza jest dr hab. Michał Łuczewski (Centrum Myśli Jana Pawła II), za stronę graficzną odpowiada Handsome Studio. 

Szczegóły na stronie internetowej NCK: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/15latpolskiwue/aktualnosci/wystawa-ojcowie-zalozyciele-ue

Źródło: Narodowe Centrum Kultury

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL