Polska po 1989 roku

25.07.2019 aktualizacja 26.07.2019

Tylko tydzień naboru dla ubiegających się o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Już tylko tydzień mają uczniowie warszawskich szkół na złożenie wniosku o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Dla nich termin upływa 31 lipca - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka prasowa Centrum Myśli Jana Pawła II Joanna Korzeniewska.

Dodała, że studenci nie muszą się spieszyć – ich rekrutacja rozpocznie się 1 września i potrwa do 10 października. Wnioski przyjmuje Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Warszawscy uczniowie i studenci już po raz piętnasty mogą ubiegać się o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. "Młodzi ludzie mają szansę otrzymać od 200 do nawet 1500 zł miesięcznie oraz uczestniczyć w atrakcyjnym programie edukacyjnym" - podkreśliła Korzeniewska.

Wyjaśniła jednocześnie, że w ramach tego największego samorządowego programu stypendialnego w Polsce wsparcie finansowe otrzymują uczniowie i studenci, którzy mimo stosunkowo skromnych warunków materialnych uzyskują dobre wyniki w nauce oraz wykazują się aktywnością artystyczną, sportową, społeczną lub naukową. Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest dla każdego, kto uczy się w Warszawie i spełnia kryteria formalne dopuszczające do udziału w konkursie.

Jak poinformowała rzeczniczka Centrum Myśli Jana Pawła II, stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II co roku otrzymuje kilkuset warszawskich uczniów i studentów. Mogą się o nie ubiegać uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8), szkół ponadpodstawowych oraz studenci, których średni miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 1500 zł. Ale stypendium to coś więcej niż wsparcie finansowe, to także możliwość wszechstronnego rozwoju. Młodzież ma szansę nie tylko na rozwój swoich talentów i pasji oraz kształtowanie swojej wrażliwości, ale także na wzajemne poznawanie się i budowanie przyjaźni.

"Ci młodzi, wspaniali ludzie za chwilę przejmą odpowiedzialność za Warszawę, Polskę, Europę. Dziś to my jesteśmy odpowiedzialni za nich, dlatego nasze stypendia – Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – to taki dwupak: wsparcie finansowe i ambitny program edukacyjny, w którym stawiamy młodym wyzwania" - mówi dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II Michał Senk. I dodaje, że nieformalnym mottem stypendiów są słowa Jana Pawła II: "Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali". "Wszczepiamy w młodzież tę chęć stawiania sobie wyzwań, tego wymagania od siebie. A oni odkrywają, że Jan Paweł II to nie święty z pomnika i obrazka, ale fajny gość, który mówi językiem zrozumiałym przez polską młodzież XXI wieku. Że jest tu i teraz, a nie tylko w pokoleniu ich dziadków i rodziców" - podkreślił Senk.

Kandydaci chcący ubiegać się o stypendium muszą najpierw wypełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie https://formularze.centrumjp2.pl/, a następnie złożyć go w wersji papierowej wraz z wymaganymi załącznikami w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II – operatora Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II (Warszawa, ul. Foksal 11). Szczegółowe informacje: centrumjp2.pl oraz stypendiajp2.pl. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ krap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL