Powstanie Warszawskie

21.12.2013 aktualizacja 18.07.2016

Galeria zdjęć z filmu "Miasto 44"

Fot. Ola Grochowska/Akson Studio Fot. Ola Grochowska/Akson Studio

Prezentujemy galerię zdjęć z filmu „Miasto 44” – jednej z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji ostatnich lat.

Nowy, wysokobudżetowy film Jana Komasy – twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców” – to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w realiach powstańczej Warszawy. Za efekty specjalne odpowiada hollywoodzki specjalista Richard Bain, który pracował na planach takich hitów, jak „Casino Royale”, „Incepcja” i „Nędznicy”.

Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni – dokładnie tyle, ile Powstanie Warszawskie. Przez plan przewinęło ponad 3000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 tysięcy ton gruzu. Obsada filmu, opierająca się niemal w 100 procentach na młodych aktorach, została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7000 osób.

„Miasto 44” trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

Producentem filmu jest Akson Studio Film Miasto
Koproducentami: Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A, Orange Polska, Muzeum Powstania Warszawskiego.

Autorką zdjęć z filmu "Miasto 44" jest Ola Grochowska

(Akson Studio Film Miasto/ Kino Świat)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL