Powstanie Warszawskie

02.08.2016 aktualizacja 30.08.2016

Muzeum AK udostępniło w internecie film „W Powstaniu i na emigracji”

Film „W Powstaniu i na emigracji”.  Źródło: profil Muzeum AK w Krakowie w serwisie YouTube Film „W Powstaniu i na emigracji”. Źródło: profil Muzeum AK w Krakowie w serwisie YouTube

W związku z 72. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Armii Krajowej w Krakowie opublikowało w serwisie YouTube film „W Powstaniu i na emigracji – Bogdan Horoszowski o Sylwestrze Braunie”.

To historia przyjaźni między Bogdanem Horoszowskim a Sylwestrem Braunem - najbardziej znanym fotoreporterem powstańczej Warszawy. Obaj walczyli w Powstaniu, ale spotkali się dopiero po wojnie, na emigracji.

Kpt. Bogdan Horoszowski opowiada o poszczególnych zdjęciach, a także wspomina historie z nimi związane. To właśnie Sylwester Braun jest autorem słynnego zdjęcia na którym widać moment wybuchu niemieckiego pocisku na gmachu Prudentialu.

„Znam jego historię, której nikt nie zna” – mówi w pewnym momencie Bogdan Horoszowski i opowiada dlaczego Sylwester Braun nosił pseudonim „Kris”.

Film można obejrzeć na profilu Muzeum AK w Krakowie w serwisie YouTube.

Źródło: Muzeum Armii Krajowej w Krakowie im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL