Od 17 maja będzie już można składać wnioski o przyjęcie do klas pierwszych stołecznych szkół ponadpodstawowych - przypomniał w piątek stołeczny ratusz. Jak poinformował, w roku szkolnym 2021/2022 na kandydatów czeka w Warszawie blisko 21 tys. miejsc.
Stworzenie naukowcom polskiego pochodzenia atrakcyjnych warunków powrotu do pracy naukowej w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego - to cel programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Organizacja ogłosiła w piątek jego piątą edycję. Nabór potrwa do 29 lipca.
Zaplanowany na 26 maja koncert z okazji Dnia Matki „Piękna i Bestia” będzie pierwszym wydarzeniem wystawionym na scenie łódzkiego Teatru Muzycznego po zniesieniu pandemicznych obostrzeń. Do repertuaru wróci m.in. „Prosimy nie wyrywać foteli”.
W najbliższą sobotę, w Noc Muzeów, warto odwiedzić Ministerstwo Sprawiedliwości. Zaplanowano m.in. pokaz tresury psów Służby Więziennej; Grupa Interwencyjna SW przedstawi podstawowe elementy samoobrony - poinformowała PAP mjr Arleta Pęconek z Centralnego Zarządu Służby Więziennej.
Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” odrzuciła w całości przesłany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki materiał dotyczący m.in. systemu wynagrodzeń nauczycieli. Zdaniem oświatowej „S” dokument nie uwzględnia głównych postulatów związku.
Maturzyści w piątek rano przystąpią do pisemnego egzaminu z chemii. Po południu będą pisemne egzaminy z języka niemieckiego: na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym. Nie są to egzaminy obowiązkowe.
Na czwartkowej sesji Rady Miasta zapadła decyzja o przyznaniu 2 milionów złotych na remont domków fińskich na Polu Mokotowskim. Powstanie w nich centrum reportażu. W jednym z nich po wojnie mieszkał Ryszard Kapuściński.
Do tradycji Rzeczpospolitej Obojga Narodów i barw szlacheckich województwa podlaskiego nawiązuje nowe logo Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Instytucja chce w ten sposób połączyć nowoczesny przekaz z tradycją.