Szkoły są przygotowane, reżim sanitarny jest przestrzegany, a statystyki pokazują, że każdego dnia liczba zachorowań na covid-19 maleje. Uwzględniliśmy to, przygotowując wprowadzanie nauki stacjonarnej, która przez pierwsze dwa tygodnie będzie odbywać się w trybie hybrydowym – mówi PAP i IAR minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Wystawę „Od Wyszehradu do Wyszehradu” obrazującą - począwszy od czasów średniowiecza - współpracę między państwami tworzącymi dzisiejszą Grupę Wyszehradzką otwarto w czwartek na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
13 maja 2021 r. przypada 120. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego. Z tej okazji Instytut Pileckiego inauguruje Międzynarodową Nagrodę im. Witolda Pileckiego przyznawaną za książkę historyczną. Termin zgłoszeń upływa 13 czerwca.
Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski zaapelował w czwartek do nauczycieli, by nie rezygnowali ze szczepienia przeciw COVID-19 drugą dawką. Nauczyciele i wykładowcy szczepieni się preparatem firmy AstraZeneca.
Maturzyści w czwartek rano przystąpią do pisemnego egzaminu z geografii. Po południu będą pisemne egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym: niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego.
Aby powrót do szkół był bezpieczny, Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych – czytamy w komunikacie zamieszczonym w środę na stronie resortu edukacji.
Prof. Piotr Sztompka - uznany socjolog, naukowiec przez lata związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, a także pasjonat fotografii - został w środę wyróżniony tytułem profesora honorowego, który nadała mu jego macierzysta uczelnia.
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” został laureatem Nagrody im. bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2020 - poinformował w środę honorowy przewodniczący Kapituły Nagrody bp Artur Miziński.
Z inicjatywy Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk 20 maja odbędzie się trzecia debata w ramach cyklu „Pro Tempora. Dialog nauk”. Tym razem na temat „Moralność i prawo - u źródeł cywilizacji europejskiej”.