Priorytetem ministra edukacji i nauki jest powrót po feriach do szkół uczniów klas I-III szkół podstawowych. Chcemy, by temu powrotowi do szkół towarzyszyły badania przesiewowe i żeby w szczepieniach uczestniczyli nauczyciele - powiedział wiceminister edukacji Maciej Kopeć.
Dziś zostanie podpisane przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka rozporządzenie dotyczące formuły egzaminu ósmoklasisty i matur oraz wymagań egzaminacyjnych, jakie będą obowiązywały wiosną - poinformował w środę wiceminister edukacji Maciej Kopeć.
Joanna Podolska, dyrektorka Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, znalazła się w gronie 50 osobowości zasłużonych dla pojednania polsko-niemieckiego - o czym poinformował ją w liście ambasador Niemiec Arndt Freytag von Loringhoven.
Historyk, prof. Mariusz Mazur otrzymał Nagrodę Historyczną m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego za książkę „Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945-1956” - ogłoszono na Fb Domu Spotkań z Historią.
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski powiedział w środę, iż podziela pogląd radnych KO, że to nie jest dobry moment na uhonorowanie Lecha Kaczyńskiego. Według jego zamysłu w Warszawie miałaby być ulica Lecha i Marii Kaczyńskich i byłaby to jedna z ulic przy Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pierwszym możliwym terminem powrotu najmłodszych uczniów do szkół jest 18 stycznia. Następnie, jeśli liczba zachorowań zmniejszy się i szczepienia się upowszechnią, do stacjonarnego nauczania wrócą kolejne roczniki – powiedział we wtorek w Polsat News wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski.
Dzięki porozumieniu zawartemu przez Parlament Europejski z państwami członkowskimi UE budżet programu Erasmus Plus na lata 2021–2027 wyniesie ponad 26 mld euro. Na Europejski Korpus Solidarności przeznaczono ponad 1 mld euro – poinformowało we wtorek MEN.
Za kwotę ok. 300 tys. odnowiono w tym roku groby żołnierzy, walczących o niepodległą Polskę, na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Zakończył się także pierwszy etap modernizacji cmentarza wojskowego na Wzgórzach Krzesławickich – wartość tych prac to 614 tys. zł.
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, jak co roku, przygotowało wystawę „Boże Narodzenie na Mazowszu”. Nie jest ona jednak dostępna dla zwiedzających z uwagi na obostrzenia sanitarne pandemii koronawirusa. Ekspozycja i opowieści o bożonarodzeniowych zwyczajach będą na razie prezentowane w internecie.