Kultura i sztuka po 1989 roku

09.02.2018

Na poznańskich Naramowicach ruszyła największa filia Biblioteki Raczyńskich

30 tys. książek znalazło się w otwartej w piątek w Poznaniu nowej filii Biblioteki Raczyńskich. Nowoczesna placówka powstała na Naramowicach, w północnej części miasta.

Biblioteka na Naramowicach to największa spośród ok. 40 filii Biblioteki Raczyńskich w mieście. Mieści się na parterze nowego budynku przy ulicy Rubież. Jej powierzchnia liczy blisko 400 mkw.

W obiekcie, poza książkami, dostępnych jest ponad 3 tys. multimediów: audiobooków, słuchowisk, filmów i muzyki. Znajduje się tam też wydzielona przestrzeń dla najmłodszych dzieci i kącik, w którym można zagrać na Xboksie.

"O tym, by stworzyć tu filię biblioteki, myślano od lat. Sprawa nabrała tempa, gdy udało nam się znaleźć ten lokal. Zależało nam na tym, by filia była w miejscu dogodnym dla wszystkich mieszkańców Naramowic” – powiedziała w piątek dyrektorka Biblioteki Raczyńskich Anna Gruszecka.

Biblioteka ma być miejscem integracji lokalnych społeczności i lokalnym centrum kultury; w planach placówki są m.in. spotkania autorskie i prelekcje dla młodzieży i dorosłych.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu poinformowało w piątek, że biblioteka jest jedną z inwestycji poprawiających jakość życia mieszkańców Naramowic. We wrześniu w tej części miasta ruszy szkoła podstawowa i przedszkole dla 700 dzieci. Cały czas trwają też prace przygotowawcze związane z budową nowej linii tramwaju na Naramowice. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL