Kultura i sztuka po 1989 roku

14.07.2019

Od poniedziałku w Poznaniu pierwszy Festiwal Rzeźby Piaskowej

Pierwszy Festiwal Rzeźby Piaskowej rozpocznie się w poniedziałek w Poznaniu. W przedsięwzięciu weźmie udział 10 artystek; ich prace będzie można podziwiać do końca sierpnia na poznańskiej Malcie.

Do tworzenia ośmiu rzeźb wykorzystanych zostanie 500 ton piasku. Poznański magistrat poinformował, że motywem przewodnim tworzonych w trakcie festiwalu dzieł będą zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

"Ostateczny wygląd dzieł do końca wydarzenia pozostanie tajemnicą. Prace nad nimi potrwają do 23 lipca na Termach Maltańskich. Same rzeźby będzie można podziwiać do końca sierpnia - wieczorami będą one dodatkowo podświetlone" – podało miasto.

Festiwalowi towarzyszyć mają liczne atrakcje dla poznaniaków. W weekendy od końca lipca do końca sierpnia zaplanowane są m.in. warsztaty dla dzieci, podczas których będą mogły stworzyć własne piaskowe dzieła.

Poznań jest od lat gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Lodowej. "To impreza, która każdej zimy przyciąga do nas najsłynniejszych artystów i tysiące turystów z całego świata. Dlatego w tym roku proponujemy poznaniakom podobne, tym razem letnie wydarzenie, które będzie co najmniej równie widowiskowe" – powiedział Patryk Pawełczak z Urzędu Miasta Poznania.

Jak dodał, ambicją organizatorów imprezy jest, by festiwal rzeźby piaskowej cieszył się równie dużym zainteresowaniem co zimowa, lodowa edycja. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL