Kultura i sztuka po 1989 roku

22.02.2016 aktualizacja 19.07.2016

Powstała aplikacja mobilna o wydarzeniach kulturalnych w Katowicach

Informacje o wydarzeniach z dziedziny teatru, kina, muzyki, sztuki czy historii znalazły się w aplikacji mobilnej KultKato. Projekt ma przekonać młodych ludzi, że wbrew niektórym opiniom, Katowice są miastem atrakcyjnym, także pod względem kulturalnym.

Inicjatorkami kulturalnej platformy o stolicy woj. śląskiego są studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: Dominika Brachman, Karolina Sommer, Karolina Piwowarczyk, Martyna Niesyto, Aleksandra Krawczyk i Karolina Kula.

Liderka projektu Karolina Kula wyjaśniła, że projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie młodych na wirtualny, kulturalny przewodnik po mieście.

"Wielu naszym znajomym brakowało takiej platformy, która dostarczałaby kompleksowej wiedzy o wydarzeniach kulturalnych i miejscach kultury w Katowicach. Celem naszego projektu jest też pokazanie, że opinia młodych o Katowicach - mieście nieciekawym i nieatrakcyjnym - jest błędna" – podkreśliła Kula.

Dzięki projektowi społecznemu KultKato zainteresowani mogą w jednym miejscu – na stronie internetowej, w mediach społecznościowych lub w aplikacji mobilnej – znaleźć informacje o odbywających się w Katowicach kulturalnych przedsięwzięciach z wielu dziedzin.

Jak zaznaczyła Kula dla młodych wygodnym rozwiązaniem będzie zapewne aplikacja. "Jest ona podzielona na kategorie m.in. kino, teatr, sztukę, muzykę, książki, a nawet historię. Wykorzystując funkcję geolokalizacji możemy w pobliżu miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy, łatwo wyszukać interesujące nas wydarzenia kulturalne" – dodała Kula.

Aplikacja jest bezpłatna i nie ma w niej reklam. Obecnie dostępna jest dla użytkowników telefonów z systemem Android, wkrótce mają się także pojawić wersje dla systemów Windows Phone oraz iOS. (PAP)

akp/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL