Kultura i sztuka po 1989 roku

01.08.2018

Szef MSWiA : służby zadbają o bezpieczeństwo uczestników festiwalu Pol’and’Rock

Jestem pewien, że służby zadbają jak co roku o bezpieczeństwo wszystkich uczestników festiwalu - napisał na Twitterze minister SWiA Joachim Brudziński. Szef resortu życzył młodzieży i organizatorom Pol’and’Rock Festival bezpiecznej zabawy.

"Jestem pewien, że @PolskaPolicja, @KGPSP, @Straz_Graniczna zadbają jak co roku o bezpieczeństwo wszystkich uczestników festiwalu. Młodzieży wybierającej się na festiwal oraz organizatorom życzę bezpiecznej zabawy" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

MSWiA wydało także komunikat w tej sprawie. Zapewniono w nim, że przygotowania do zabezpieczenia imprezy trwają od kilku miesięcy. "Policjanci i strażacy pozostają do dyspozycji festiwalowiczów – odpowiedzą na każdy apel o pomoc i uwagę dotyczącą bezpieczeństwa" - zapewniono.

MSWiA w przesłanym komunikacie zapewniło również, że funkcjonariusze są w stałym kontakcie z organizatorami festiwalu i lokalnymi władzami.

"Policjanci dbać będą nie tylko o bezpieczeństwo uczestników, ale także wszystkich mieszkańców Kostrzyna, 24 godziny na dobę. Strażacy interweniować będą m.in. w przypadku pożarów oraz innych zdarzeń groźnych dla zdrowia i życia" - poinformowano.

Jednocześnie MSWiA zaapelowało o czujność podczas zabawy, współpracę z organizatorami i stosowanie się do poleceń porządkowych i przestrzeganie regulaminu imprezy oraz o "dbanie nie tylko o bezpieczeństwo swoje, ale także pozostałych uczestników festiwalu".

"Przypominamy też, że od 30 lipca do 8 sierpnia obowiązywał będzie zakaz lotów nad miejscem, w którym odbywał się będzie Pol'and'Rock. Nie będzie więc można korzystać m.in. z dronów i motolotni. Będą mogły być natomiast wykonywane m.in. loty ratownicze" - poinformowano.

Przypomniano także, że w dniach festiwalu będą najprawdopodobniej panowały wysokie temperatury, dlatego podczas imprezy należy unikać przebywania na pełnym słońcu i pić duże ilości płynów.

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) odbędzie się od 2 do 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Jedną z gwiazd będzie brytyjska grupa heavymetalowa Judas Priest.

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Oprócz koncertów proponuje wiele innych aktywności. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych uczestnicy imprezy spotkają się z przedstawicielami świata kultury, polityki i sportu. Podczas festiwalu zaprezentują się także organizacje pożytku publicznego, realizowane są programy edukacyjne i sportowe.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować młodzieży za jej zaangażowanie w zimowe Finały WOŚP.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL