Kultura i sztuka po 1989 roku

03.02.2018

W Chicago zmarł Dennis Edwards, wokalista grupy The Temptations

W wieku 74 lat, w szpitalu w Chicago zmarł w piątek wieloletni wokalista założonej w 1960 r. soulowej grupy The Temptations. O śmierci muzyka, spowodowanej komplikacjami po zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, poinformowała jego żona, Brenda.

W wypowiedzi dla dziennika "St. Louis Post-Dispatch" Brenda Edwards wskazała, że mieszkający w Missouri artysta nie doczekał swych 75. urodzin, które przypadają w sobotę.

Soulowa grupa The Temptations wykorzystująca w swej twórczości wielogłosowe harmonie, przeszła wiele zmian w swej historii. Liczni związani z nią muzycy kontynuowali po odejściu z zespołu kariery solowe. Edwards był jednym z najdłużej z nią związanych muzyków.

W 1989 roku zespół The Temptations został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. (PAP)

mars/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL