Kultura i sztuka po 1989 roku

21.07.2017

Waldemar Zawodziński zostanie p.o. dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

Waldemar Zawodziński. 2011 r. Fot. PAP/G. Michałowski Waldemar Zawodziński. 2011 r. Fot. PAP/G. Michałowski

Reżyser teatralny i scenograf Waldemar Zawodziński od 1 września br. będzie pełniącym obowiązki na połączonych stanowiskach dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi - poinformował w piątek PAP Zarząd Województwa Łódzkiego.

Zawodziński na kierowniczym stanowisku jednej z największych łódzkich scen zastąpi m.in. Wojciecha Nowickiego, dotychczasowego dyrektora naczelnego teatru, któremu z końcem sierpnia wygaśnie pięcioletnia umowa na kierowanie placówką. Z kolei funkcję dyrektora artystycznego przez ostatnie dwa lata pełnił Sebastian Majewski.

"Zarząd postawił przed nowo mianowanym dyrektorem zadanie podnoszenia poziomu merytorycznego Teatru, budowania marki, jednoczenia środowiska teatralnego i przygotowania do przyszłorocznego jubileuszu 130-lecia placówki" – podkreślono w komunikacie prasowym.

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wyraził nadzieję, że ta decyzja umożliwi Teatrowi im. Jaracza odnoszenie kolejnych sukcesów artystycznych, umacniając jego pozycję na kulturalnej mapie Polski. "Wierzę, że przyczyni się ona także do uspokojenia nastrojów w czołowej instytucji kultury samorządu województwa łódzkiego, konsolidując zespół teatru" - dodał.

Zawodziński do Teatru im. Jaracza w Łodzi wróci po dwóch latach. Wcześniej przez 23 sezony odpowiadał za linię artystyczną tej sceny, czyniąc z niej jedną z najlepiej ocenianych w kraju. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W swoim artystycznym dorobku ma realizację wielu nagradzanych przedstawień. (PAP)

bap/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL