Krakowski magistrat ogłosił w piątek konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela. Zainteresowani mogą składać wnioski do 16 marca. Najpóźniej do połowy maja organizator placówki chciałby zakończyć postępowanie konkursowe.
Prace nad krótkometrażowym filmem „The Curse” (Klątwa), będącym debiutem reżyserskim Piotra Kabata, zakończyły się w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych. Premierę zaplanowano na 2020 r. Obraz będzie pokazany na festiwalach w Polsce i zagranicą – podaje SFR.
W wieku 73 lat zmarła amerykańska aktorka Sue Lyon, odtwórczyni głównej roli w filmie Stanleya Kubricka „Lolita”, będącym ekranizacją powieści Vladimira Nabokova pod tym samym tytułem – informuje w sobotę „New York Times”.
Tylko do końca grudnia można składać wnioski o tegoroczne nagrody artystyczne prezydenta Białegostoku, przyznawane od 1993 r. m.in. za wzbogacanie życia kulturalnego miasta, ale też i za jego promocję kulturalną w kraju i za granicą – przypomina magistrat.
Bielski Teatr Polski zapowiedział wystawienie farsy Raya Cooneya „Hotel Westminster” w reżyserii dyrektora sceny Witolda Mazurkiewicza. Premierowy pokaz odbędzie się 25 stycznia na dużej scenie.
W środę w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się XV Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego (MTM). Wystąpią w nim gwiazdy polskich i zagranicznych scen, m.in. Grażyna Brodzińska, Małgorzata Walewska i Rafał Siwek – podaje Paulina Szwed-Piestrzeniewicz z MTM.
Jerry Herman, kompozytor, który stworzył muzykę i teksty do musicali „Mame”, „Hello, Dolly!” i „La Cage aux Folles”, zmarł w czwartek w Miami w wieku 88 lat. O śmierci twórcy poinformowała w piątek jego córka chrzestna Jane Dorian.
O bohaterze jednej z najgłośniejszych afer szpiegowskich w historii opowiada film „Oficer i szpieg”, który właśnie trafił na ekrany kin. Przypominając historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera żydowskiego pochodzenia niesłusznie skazanego za szpiegostwo na rzecz Niemiec, Roman Polański przestrzega przed skutkami zorganizowanej nienawiści do innych.
Gwiazdy polskiej estrady wystąpią w piątek w Poznaniu na koncercie „Wielkopolanie śpiewają Niepodległej”. Wydarzenie organizowane jest z okazji 101. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego; na ogólnopolskiej antenie pokaże je TVP.