Walka o niepodległość 1914-1918

09.01.2018

"Air Show" w Radomiu uświetni obchody 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show w Radomiu. Fot. PAP/J. Turczyk Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show w Radomiu. Fot. PAP/J. Turczyk

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Air Show" odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Radomiu. Impreza będzie ważnym elementem ogólnopolskich obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego.

Dwudniowe impreza została zaplanowana na 25 i 26 sierpnia. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych kmdr por. Czesław Cichy, zaproszenia do udziału w pokazach wysłano do ponad 20 państw.

"Staramy się, żeby ze względu na wyjątkową rocznicę, na tegoroczne +Air Show+ przybyło wielu gości z zagranicy" – zaznaczył rzecznik.

Główne uroczystości związane z obchodami 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego będą się odbywały, m.in. w Radomiu i Dęblinie.

"W Radomiu będzie to +Air Show+, w Dęblinie – m.in. pokazy historyczno-wojskowe i konferencja naukowa" – powiedział Cichy. Dodał, że imprezy związane z jubileuszem lotnictwa zaplanowano także w Warszawie i w innych polskich miastach, a także za granicą.

"Air Show" w Radomiu to największa tego typu impreza lotnicza w Polsce. Ostatnio imprezę zorganizowano w sierpniu ub. roku. W ciągu dwóch dni nad radomskim niebem zaprezentowało się 76 samolotów i śmigłowców z 10 państw, a pokazy obejrzało 170 tys. osób. (PAP)

autor: Ilona Pecka

ilp/ js/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL