Inne

09.04.2018

Bramka Manuela Negrete z 1986 r. uznana najpiękniejszym golem piłkarskich mistrzostw świata

Bramka zdobyta przez Meksykanina Manuela Negrete w meczu z Bułgarią w 1986 roku została uznana najpiękniejszym golem w historii piłkarskich mistrzostw świata. Tak zdecydowali kibice w głosowaniu na oficjalnym profilu FIFA na Facebooku.

Negrete wymienił dwa podania z partnerem z drużyny i strzelił "nożycami" celnie do bramki z ok. 15 metrów, uderzając piłkę na wysokości półtora metra. Meksyk, gospodarz mundialu w 1986 roku, wygrał to spotkanie 1/8 finału 2:0.

FIFA wybrała 32 efektowne bramki zdobyte podczas MŚ i zestawiła je w pary w "drabince", przypominającej tę z fazy pucharowej mundialu. Kibice wybierali po jednej, aż doszło do "finału", w którym gol Negrete otrzymał więcej głosów od trafienia Brazylijczyka Edera w meczu z ZSRR w 1982 roku.

Kolejne MŚ rozpoczną się 14 czerwca w Rosji.(PAP)

mm/ krys/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL