Europa i świat po 1989 roku

18.02.2015 aktualizacja 18.07.2016

NASA udostępnia nagrania audio ze swych misji kosmicznych

"Houston, mamy problem" - to słynne zdanie z programu podboju Kosmosu można teraz ściągnąć ze strony amerykańskiej agencji kosmicznej NASA jako dzwonek do telefonu czy komputerowy komunikat. Dostępne są tam również dziesiątki innych nagrań z misji kosmicznych.

Chętni mogą np. zainstalować sobie w telefonie słynne zdanie pierwszego człowieka na Księżycu, Neila Armstronga: "To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości".

Pliki audio na stronie http://www.nasa.gov/connect/sounds/#.VOSenfnlpSD są dostępne w formatach MP3 i M4R (dla Iphone'ów). Posiadaczom smartfonów z systemem operacyjnym Android NASA poleca swą własną aplikację do instalowania dzwonków.(PAP)

az/ mc/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL