Inne

07.06.2016 aktualizacja 18.07.2016

Nowe muzeum Cristiano Ronaldo otwarto w Funchal

Muzeum Cristiano Ronaldo w Funchal na Maderze ma nową siedzibę. Od poniedziałku można w niej podziwiać m.in. koszulkę, w której portugalski piłkarz wystąpił w barwach Realu Madryt w niedawnym finale Ligi Mistrzów oraz medal za triumf w tych rozgrywkach.

Nowa siedziba muzeum znajduje się blisko pomnika, które władze wystawiły w 2014 roku najsłynniejszemu "synowi" wyspy. Oficjalna inauguracja ma nastąpić 1 lipca, kiedy Funchal odwiedzi prezydent kraju Marcelo Rebelo de Sousa.

Obecne muzeum ma powierzchnię 1400 metrów kwadratowych i jest trzy razy większe od dotychczasowego, działającego od 2013 roku. Na ekspozycji można zobaczyć m.in. koszulki, buty, trofea i zdjęcia z różnych etapów kariery "CR7", a także repliki trzech Złotych Piłek, nagród dla najlepszego piłkarza globu z 2008, 2013 i 2014 roku.

W pobliżu muzeum, we współpracy z największą siecią w Portugalii, Ronaldo wybudował luksusowy hotel. (PAP)

pp/ krys/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL