Europa i świat po 1989 roku

27.06.2019

W Wenecji coraz więcej nakazów opuszczenia miasta za niegodne zachowanie

W Wenecji posypały się w tych dniach surowe kary finansowe, a także zakazy wstępu do miasta za zachowania uważane za nieprzyzwoite i nielicujące z powagą historycznego miasta. Nakaz jego opuszczenia otrzymało od straży miejskiej siedem osób – podały media.

Grzywny wymierzono między innymi trzyosobowej rodzinie turystów z Bolonii, która w parku Giardini Papadopoli jadła obiad na trawie, gdzie rozłożyła obrus i naczynia. Kara za ten piknik wyniosła po 100 euro od osoby.

W tym samym parku strażnicy miejscy ukarali grzywną w wysokości 250 euro turystkę z Kanady, która opalała się w bikini.

450 euro i nakaz opuszczenia miasta to kara, jaką wymierzono dwóm kobietom, które podając się za pracownice władz regionu prowadziły na ulicach zbiórkę pieniędzy na pomoc dla ubogich dzieci. (PAP)

sw/ kar/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL