Tytuł Honorowych Obywateli Miasta Kalisza został nadany pośmiertnie przedwojennemu prezydentowi miasta Ignacemu Adamowi Bujnickiemu i ppłk. Henrykowi Grochowskiemu - związanemu z ziemią kaliską partyzantowi, oficerowi wojska i działaczowi społecznemu.
Żołnierz AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, prawnik, sędzia TK w stanie spoczynku Wiesław Johann oraz aktor Daniel Olbrychski otrzymają tytuły Honorowych Obywateli Warszawy - zdecydowali w czwartek jednogłośnie stołeczni radni.
Raper O.S.T.R., zawodnik NBA Marcin Gortat, mistrzyni pływacka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk oraz sopranistka Joanna Woś to kandydaci do tytułu honorowego obywatela Łodzi, zgłoszeni w środę przez prezydent Hannę Zdanowską. O przyznaniu tytułu zadecydują w lipcu łódzcy rajcy.
Wieloletni dyrektor Opery Śląskiej, dyrygent Tadeusz Serafin został honorowym obywatelem Bytomia. Tytuł odebrał podczas czwartkowej uroczystej sesji rady miasta, zwołanej w siedzibie opery. To ósma osoba, która została w ten sposób wyróżniona.
Urodzona w Rybniku wybitna pianistka Lidia Grychtołówna otrzymała tytuł honorowego obywatela tego miasta – podał w piątek rybnicki magistrat. Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli jednogłośnie.
Prezydent Andrzej Duda w piątek w Wolbromiu (małopolskie) odebrał tytuł honorowego obywatela tego miasta. "Wielkim zaszczytem jest to, że w sposób symboliczny przyjmujecie mnie państwo do swojej społeczności" - powiedział prezydent podczas uroczystej sesji rady miasta.
Astrofizyk prof. Jan Hanasz odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Torunia podczas uroczystej sesji rady miejskiej w czwartek. "Zaszczyt, którego dostąpiłem, dedykuję moim kolegom, bo bez nich to wszystko byłoby niemożliwe" - stwierdził naukowiec.
Prezydent Andrzej Duda odebrał w sobotę tytuł honorowego obywatela Starego Sącza. Oświadczył, że to miasto, z którym związany jest rodzinnie, w dużym stopniu go ukształtowało. "Zawsze uważałem się za obywatela Starego Sącza, cieszę się, że Stary Sącz mnie dzisiaj uznał" - powiedział.
Tłumy mieszkańców Neapolu wiwatowały w sobotę na cześć Sophii Loren, która podczas ceremonii na zamku otrzymała honorowe obywatelstwo miasta. "To, że miałam szczęście w kinie, zawdzięczam także memu miastu" - mówiła 81-letnia gwiazda światowego kina.